Publikováno

Nakupování se stylistkou

Každá z nás chce vypadat hezky a dobře se cítit. Působit přitažlivě. Přitom neutratit moc peněz. Nevěnovat nakupování příliš mnoho času. Nemuset vlastnit tři skříně. 🙂

V tomto článku získáte odpovědi na nejčastější otázky, které dostávám od svých klientek. Zejména se dočtete, pro koho je nakupování se stylistkou určeno, jak doprovod při nákupu probíhá, co je dobré udělat před nákupy, kolik si připravit peněz a další.

Styl, styling [definice a význam]

  1. slohová úprava, přepracování textu
  2. tvarování pro vnější estetický dojem a funkčnost

Stylista (m.), stylistka (ž.)

  • osoba, odborník, poskytující službu návrhu a úpravy stylu

Pro koho jsou nákupy se stylistkou určeny?

Zejména pro ženy, které rády dobře vypadají nebo potřebují reprezentovat svou firmu, úřad,  instituci, chtějí si zvýšit sebedůvěru, přitažlivost, konkurenceschopnost… , ale nemají čas, zájem, přehled nebo chuť se stylingem nebo módou zabývat.

Jak nakupování se stylistkou probíhá?

Znalost a zkušenost

Po příjezdu do zvoleného nákupního centra dobře zaparkujeme a jdeme na to! Procházíme prodejny jednu po druhé, díváme se a vybíráme. Protože znám všechna nákupní centra a nejnovější kolekce módních značek, vím, kde se zbytečně nezdržovat a kde by mohlo být něco vhodného pro vás.

Šetříte čas

Vyberu, co si myslím, že by vám mohlo slušet a i vy sama se rozhlížíte a vybíráte, co vás zaujme. Pokud v prodejně vybereme zboží, jdeme ke kabinkám a zkoušíte. Jestli se vám oblečení líbí, ale nesedí velikost, zajdu pro jinou.

Kombinovatelnost

V některé prodejně nakoupíme více, někde méně, jinde nic. Protože už víme, co chceme zhruba nakupovat, neustále tvořím kombinace. 

Příklad: Koupíme červenou hedvábnou halenku. Vím, že máte doma tmavě šedý kostým a pracujete jako manažerka. Zeptám se vás, jaké budete k této kombinaci nosit boty a kabelku. Pokud máte doplňky jen černé, zeptám se vás, jestli byste se necítila lépe, kdybychom k tomuto outfitu koupily červenou kabelku anebo boty (obojí už je moc a není to ani nutné). Pokud řeknete ano, že byste se dobře cítila v červených botách, a že by se vám hodily do šatníku, vybíráme červené boty.

Takovým způsobem tvoříme celý šatník tak, aby se všechny věci daly spolu vzájemně kombinovat, aby vám nic neleželo ve skříni ladem a hlavně, abyste se dobře cítila!

Esprit, jiskra

U oběda nebo později u kávy probereme všechno, co jsme doposud nakoupily, vytvoříme optimální kombinace a možnosti a řekneme si, co nám ještě zbývá nakoupit k tomu, aby byl šatník ucelený, funkční, variabilní a měl jiskru.

Atmosféra a radost z nakupování

Hlavně se snažím, aby nakupování probíhalo v uvolněné atmosféře, bez stresu a v pohodě, a jsem ráda, když si i po čase vzpomenete na den, kdy jsme společně nakupovaly. Abyste znovu zažila ten sváteční pocit, kdy jste měla celý den jen pro sebe a kdy jste si dělala radost!

Kolik si mám nachystat peněz?

Utratit se dá samozřejmě jakékoli množství peněz. Zejména záleží na tom, jestli tvoříme šatník nový nebo modernizujeme a doplňujeme stávající. Někdy stačí pár tisíc korun a šatník dostane jiskru nákupem doplňků – šátků, šál, bižuterie, topů…

Pokud se chcete zaměřit na vytvoření nebo zásadní inovací základu vašeho šatníku (např. sako, sukně, kalhoty, džíny, plášť, boty, kabelka, topy, svetříky) je dobré stanovit si určitý limit, který se budu snažit dodržet při vybírání jednotlivých kusů.

Pokud chcete ‘zůstat in‘ i v dalších letech, je tvorba šatníku nikdy nekončící záležitostí. Ale pokud napoprvé vhodně zainvestujete do kvalitního základu, nikdy už za oblečení nevydáváte horentní částky.

Co je „ideální“ udělat před nákupy?

Před vlastním nákupem se stylistkou je nejlepší znát svoji barevnost a nejvhodnější barvy pro šatník a doplňky. Pokud je to nutné, a nemáte dokonalou postavu, je vhodné využít službu korekce postavy. Velké plus je, když máte jasno ve svém stylu oblékání. A nakonec je pro mne nejlepší vědět a vidět, co máte za oblečení ve své skříni.

Co je „opravdu nutné“ udělat před nákupy?

Absolvovat rozhovor se stylistkou, ve kterém mi sdělíte svoje přání a představy o budoucím šatníku. Každá z nás je jiná. Což je skvělé! Máme jinou povahu, zaměstnání nebo zájmy. Pro každou z nás je důležité úplně něco jiného. Každá se cítíme dobře v úplně jiném oblečení.

Mým nejdůležitějším úkolem je zjistit, co by vyhovovalo vám? Pochopit, jaká jste. Probereme spolu otázky týkající se vašeho zaměstnání, způsobu trávení volného času, kulturního vyžití… Snažím se vás co nejvíce pochopit a naladit na vás.

Je důležité při plánování šatníku vědět, kolik procent času zabírá každá činnost, aby nedošlo k situaci, že máte osmery malé společenské a vy se dostanete do divadla jedenkrát ročně. Tento rozhovor je možné uskutečnit i těsně před nakupováním, např. v autě po cestě do nákupního střediska.

Důležité!

Nikdy vás jako klienta k ničemu nenutím a ani nemanipuluji do nákupu zboží, ve kterém byste se necítila dobře, nebo které se vám nelíbí! Musíte se především líbit sama sobě! Být oblečená podle poslední módy nemusí být cílem nakupování. Ideálně služba stylistky probíhá jemně a nenuceně tak, že máte pocit jako byste nakupovala sama. 🙂

Co mám udělat, když přemýšlím o nakupování se stylistkou?

Zavolejte stylistce Magdě Silonové na telefon 777 208 518 a domluvte si se mnou termín bezplatné konzultace.
Na této konzultaci zjistíte, jestli vám jako stylistka pomohu splnit vaše očekávání a jestli jste se mnou ochotna strávit celý den.

Kontaktujte mne, ráda vám pomohu.

Dále by vás mohly zajímat mé služby