Určení barevného typu a individuální výběr barev

Určení barevného typu

Určení barevného typu je obvykle prvním krokem k vaší proměně. Není vůbec důležité vědět, jak se váš barevný typ nazývá, ale to, které barvy vám opravdu sluší, a ve kterých se cítíte dobře.

Palety barev

Barevný typ se testuje na základě barvy vašich očí, barvy vlasů a pleti. Jde o nalezení harmonie mezi vaší vrozenou barevností a následně používanými barvami oblečení a doplňků.

Zařazení do určitého barevného typu se provádí nejlépe za denního světla. Provádí se pomocí speciálních testovacích barevných karet, které symbolizují studené, teplé, tmavé a světlé barvy.

Podle filozofie barevné typologie se barvy dělí na teplé a studené podílem žluté nebo modré složky. Barvy se žlutým podtónem se nazývají teplé, s modrým studené. To znamená, že všechny základní barvy – žlutá, červená, modrá, zelená – mohou být teplé nebo studené právě díky poměru jednotlivých barevných složek.

Jako malé děti si většinou intuitivně vybíráme správné barvy, ale tím, jak se nám líbí ostatní barvy na druhých lidech, nebo vlivem módních trendů a reklamy, ztrácíme schopnost výběru těch správných barev.

Individuální výběr barev

Individuální výběr barev zahrnuje výběr takových barev, aby byly v harmonii s vaší přirozenou barevností a vašim temperamentem. Vyzkoušíme proto asi 100 různých barevných odstínů látek.

Barvy

S barvami souvisí i vzory, jejich velikost, hustota, tvar a také schopnost vše vzájemně kombinovat. Dozvíte se, které barvy jsou vhodné na svrchní části oděvů – na kabáty, saka, bundy, potom další na topy, košile, doplňkové barvy na trička, pro sport, na boty, kabelky a další.

Dále vám doporučím optimální barvu vlasů, bižuterie a šperků, brýlí, hodinek a šátků.

Po absolvování služby získáte i vzorník barev, které vám nejvíce sluší a podrobný tištěný rádce k vašemu barevnému typu.

Můj tip

Co vám přinese to, že znáte „svoje“ barvy?

  • vybíráte si barvy, které vám sluší a tím pádem je ráda nosíte
  • všechno vám ve vašem šatníku se vším ladí, stačí vám menší počet oblečení – ušetříte místo ve skříni a peníze
  • barevný vzorník ale pro vás není žádné dogma, když máte náladu koupit si barvu, která vám nesluší, tak si ji samozřejmě kupte 🙂
  • pokud jste mladá a výrazný typ, použití nesprávných barev vám až tak neuškodí
  • pokud nejste výrazný typ a začínáte už lehce stárnout, doporučuji držet se vašeho barevného vzorníku

Inspirace

Nejkrásnější barvy a kombinace pro zimní typ


Informace a cena

  • Určení barevného typu, individuální výběr barev, průvodce vašim barevným typem a originální vzorník barev.
    Cena služby 2900 Kč.
  • Pro službu Určení barevného typu a výběr barev si prosím vyhraďte 1,5 až 2 hodiny.

Dále by vás mohlo zajímat

Dotazy, kontakt, objednávka

Doplňující informace, vaše dotazy, objednávka služby nebo dárkový poukaz.

e-mail info@promena.cz | telefon 777 208 518